Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak skutecznie walczyć ze stresem

Świat współczesny charakteryzuje się ogromnym tempem życia. Preparaty ziołowe stosowane w zaburzeniach układu pokarmowego, walce z otyłością czy niedoborze witamin już nam nie wystarczają. Coraz większym zagrożeniem staje się stres psychiczny. Przewlekły stres może prowadzić do występowania wielu chorób, między innymi związanych z układem trawiennym. Jednak przede wszystkim może powodować dolegliwości związane z zasypianiem i utrzymaniem prawidłowego snu.

Do walki ze stresem metodami naturalnymi możemy stosować zielarskie surowce roślinne. Najważniejsze z nich to melisa, szyszki chmielu, korzeń kozłka czy ziele serdecznika. Preparaty roślinne znakomicie nadają się do łagodzenia dolegliwości na tle nerwowym. W tym celu możemy stosować mieszanki ziołowe Zakonu Bonifratrów takie jak Neurofratin, czy Senfratin Forte. Senfratin Forte zawiera ziele melisy, szyszki chmielu, kwiat rumianku, kwiat lipy oraz kwiat lawendy. Melisa ma działanie uspokajające, ułatwia zasypianie, łagodzi emocjonalne przyczyny zaburzeń rytmu pracy serca ale również pomaga w stanach zaburzenia trawienia na tle nerwowym. Szyszki chmielu mają działanie antystresowe i ułatwiają zasypianie. Senfratin to mieszanka ziół, która została stworzona według starodawnej zakonnej receptury. Neurofratin oprócz wyżej wymienionych składników zawiera także miętę, ziele werbeny, korzeń cykorii oraz owoce kminku i kolendry. To mieszanka, której składniki wykazują działanie łagodzące na układ nerwowy i pomagające w utrzymaniu zdrowego snu. Zioła parzymy dwa razy dziennie po łyżeczce na szklankę naparu. Zalewamy wrzątkiem i trzymamy przez 10 minut pod przykryciem.

Wygodniejszą formą przeciwdziałania stresowi może być zastosowanie ziołowych kapsułek lub syropów. W okresowych problemach z zasypianiem oraz w stanach wzmożonego napięcia nerwowego możemy zastosować Antinervinum z serii Produktów Bonifraterskich lub Sedabon z Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Mają one bardzo podobny skład do wcześniej opisanych mieszanek do parzenia. Sadabon dodatkowo zawiera miód pszczeli, który bardzo pozytywnie usposabia nasz organizm do snu. Według literatury podanie 30-70g miodu na pół godziny przed snem ułatwia zasypianie. Oprócz syropów można skorzystać z ziół w formie kapsułek lub tabletek.
Problemem są także stany związane z pogorszeniem się nastroju. Dotyczy to szczególnie okresu jesienno-zimowego. Do zapobiegania pogorszeniom nastroju można zastosować ziele dziurawca. Używanie dziurawca niesie ze sobą pewne zagrożenia interakcjami z lekami, dlatego użycie dziurawca należy skonsultować z lekarzem. Należy również pamiętać by podczas używania dziurawca nie przebywać długotrwale na słońcu.

Częstą dolegliwością związaną z długotrwałym stresem są problemy z układem trawiennym, czy też zespół jelita drażliwego. Ma to miejsce szczególnie u osób młodych. W celu łagodzenia takich dolegliwości możemy zastosować mieszankę ziołową złożoną z trzech Produktów Bonifraterskich – Neurofratin, Normoftatin i Gastrofratin. Wszystko łączymy do jednego dużego słoja i pijemy przez kilka tygodni dwa razy dziennie po łyżeczce naparu. To mieszanka, która będzie łagodzić stres, ułatwiać zasypianie, regulować pracę jelit oraz wpływać zbawiennie na trawienie.
Pamiętajmy by odżywiać się zdrowo, nie przejadać się przed snem, w miarę możliwości spacerować na świeżym powietrzu i często wietrzyć pomieszczenia, w których śpimy. To zapewni spokojny sen i będzie miało zbawienny wpływ na nasz nastrój.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.