Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Reumatyzm i choroby stawów

Żyjący w Poznaniu słynny profesor Wiktor Dega, który jest patronem szpitala ortopedycznego na Wildzie powiedział kiedyś: „Ruch może zastąpić niektóre leki, ale żaden lek nie zastąpi ruchu”.  Głównym problemem zdrowotnym związanym z układem ruchu są choroby zwyrodnieniowe stawów, RZS i osteoporoza. Wspomaganie preparatami naturalnymi ma na celu łagodzenie stanów zapalnych i ochronę chrząstki stawowej oraz stymulację jej odnowy. Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to przewlekła, zapalna choroba układowa. Nieleczona czasami może prowadzić do objawów pozastawowych. Choroba ta dotyka szczególnie kobiety. Przy leczeniu RZS ważna jest odpowiednia dieta.  Często w diecie redukuje się ilość produktów mlecznych, czerwonego mięsa czy kawy oraz alkoholu.

Wspomagając leczenie RZS stosujemy przede wszystkim korzeń hakorośli, czyli Czarci Pazur. Zarówno korzeń tej rośliny, jak i sporządzone z niego wyciągi wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Czarci pazur możemy stosować wewnętrznie w postaci kapsułek a także smarując obolałe miejsca maściami lub żelami z jego dodatkiem. Przeciwwskazaniem w stosowaniu wewnętrznie czarciego pazura jest czynna choroba żołądka i dwunastnicy.

Choroby zwyrodnieniowe stawów to problem dokuczliwy, szczególnie w starszym wieku. Wg najnowszych badań uważa się, że są one wynikiem zaburzenia samoregulacji chrząstki stawowej. Na spowolnienie destrukcyjnych zmian w stawach korzystnie wpływają między innymi chondroityna oraz glukozamina. Na rynku dostępne są preparaty takie jak Artro Protect zawierający glukozaminę, chondroitynę oraz witaminę C. Występuje zarówno w kapsułkach jak i w żelu do smarowania zmienionych chorobowo miejsc. Glukozamina stymuluje komórki chrząstki stawowej do odbudowy i syntezy kolagenu oraz produkcję mazi stawowej. Chondroityna jest składnikiem chrząstki, więzadeł, ścięgien oraz kości. Witamina C ma istotny wpływ na utrzymanie prawidłowej struktury tkanki chrzęstno-stawowej poprzez jej aktywny udział w syntezie kolagenu.

Przy dolegliwościach reumatycznych możemy zastosować wiele maści, takich jak Bonifraterska Ziołowa Maść Rozgrzewająca czy Unicatum chondro, która jest produkowana wg starodawnej oryginalnej szwajcarskiej receptury.

Unicatum to balsam torfowy, z dodatkiem wyciągów ziołowych, takich jak Żywokost lekarski – regenerujący skórę i tkanki, które tego wymagają, Kasztanowiec – który zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i uszczelnia je, a także hamuje powstawanie obrzęków oraz Jałowiec – przyśpieszający usuwanie niekorzystnych substancji przemiany materii. Jego głównym składnikiem jest wyciąg torfowy, stosowany od setek lat w celu rozgrzania tkanek. Torf poprawia funkcjonowanie stawów i chroni przed pogorszeniem funkcjonowania narządu ruchu

Bonifraterska Ziołowa Maść Rozgrzewająca to ulga dla stawów i mięśni. Jest ona preparatem opracowany z wykorzystaniem wiedzy i tradycji ziołolecznictwa Zakonu Bonifratrów. Kompleks naturalnych ekstraktów i wyciągów roślinnych, które są połączone z kapsaicyną sprawiają, że maść jest niezwykle skuteczna i ma szerokie spektrum zastosowań. Zawiera żywokost lekarski, arnikę górską, nagietek lekarski, lawendę wąskolistną, szałwię lekarską oraz kasztanowiec. Wspomagająco możemy również pić Artrefratin z serii Produktów Bonifraterskich. To mieszanka wspomagająca utrzymanie zdrowych kości i stawów. Pamiętajmy, że kupując Produkty Bonifraterskie wspieramy działalność charytatywno-opiekuńczą Zakonu Bonifratrów.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.