Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zioła w płynie i nie tylko

Kontynuuję opisywanie alternatywnych form przejmowania ziół rozpoczęte w ubiegłym miesiącu.

Stuprocentowy Sok z żurawiny może być tradycyjnie przyjmowany w przypadku problemów urologicznych. Żurawina wspomaga funkcjonowanie dróg moczowych. Dodatkowo warto wspomóc się naparami z mieszanek Zakonu Bonifratrów Urofratin i Nefrofrartin. Mieszanki te są skomponowane ze starannie wybranych ziół wg tradycyjnej receptury zakonnej. Działają zarówno na pęcherz moczowy jak i na nerki. Pomagają oczyścić organizm z toksyn, działają moczopędnie i wspierają funkcjonowanie układu moczowego. Pozwalają pozbyć się wielu bakterii chorobotwórczych oraz wspomagają rozbijanie kamieni nerkowych. Przy okazji warto pomyśleć o zastosowaniu oleju z pestek arbuza. Olej sprzyja rozpuszczaniu się wapnia i kamieni nerkowych kwasu moczowego – szczawianów i moczanów. Eliminuje przyczyny powstawania kamieni oraz zwiększa wydalanie kwasu moczowego. Stosowany regularnie zapobiega rozwojowi nieodwracalnych zmian w nerkach. Łagodzi stany zapalne i zakażenia bakteryjne układu moczowego. Olej z pestek arbuza ma dodatkowo korzystny wpływ dla mężczyzn, ponieważ może zapobiegać zapaleniu gruczołu krokowego. Posiada wysoką zawartość minerałów takich jak cynk i selen, karotenu, witaminy E, kwasów tłuszczowych oraz witamin z grupy B, C i PP.

Kolejnym sokiem z serii Produktów Bonifraterskich jest Sok z granatu. Owoc granatu wspomaga serce i funkcjonowanie układu krwionośnego. Ma zbawienny wpływ na dotlenienie mózgu i produkcję czerwonych krwinek. Poprawia przepływ krwi u osób z chorobą wieńcową, redukuje złogi i zwapnienia, obniża ciśnienie krwi, a przy tym pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu. Przy okazji warto wykorzystać mieszanki ziołowe Zakonu Bonifratrów Cardiofratin, Cholestofratin i Sklerofratin. Mieszanki te działają wspomagająco na układ krwionośny. Wspomagają metabolizm tłuszczów, przez co regulują utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Sklerofratin zawiera między innymi owoc głogu, który dodatkowo reguluje ciśnienie tętnicze krwi. Natomiast Cardiofratin i Cholestofratin zawierają między innymi liść pokrzywy, który w działaniu krwiotwórczym jest często porównywany do preparatów z żelazem. Wpływa korzystnie na produkcję czerwonych krwinek, co przydaje się w leczeniu anemii i przy osłabieniu. Pokrzywa obniża poziom cukru we krwi i w niewielkim stopniu także ciśnienie tętnicze. Przy okazji warto zastosować olej z dzikiej róży oraz olej jarzębinowy syberyjski. Olej z dzikiej róży to skarbnica witamin i minerałów. Stosowanie preparatu wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego; wspomaga pracę serca, zapobiega sklejaniu się płytek krwi oraz przeciwdziała procesom powstawania blaszki miażdżycowej. Zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz normalizuje prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Zaleca się przyjmowanie oleju z dzikiej róży również w syndromie chronicznego zmęczenia.

Olej jarzębinowy syberyjski po części łączy obie dolegliwości opisane w dzisiejszym artykule. Ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest pomocny w chorobach nerek i zatruciach pokarmowych. Działa przeciwzapalnie w drogach moczowych, a także w przewodzie pokarmowym. Wzmacniając naczynia krwionośne wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe.

Pamiętajmy, by odżywiać się zdrowo, zażywać dużo ruchu na miarę swoich możliwości i nie przerywać na własną rękę terapii przepisanych przez lekarza. Życzę wszystkim czytelnikom pięknej wiosennej aury i dużo zdrowia.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.