Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jesienią i zimą zadbajmy o włosy

Przyszła jesień i powoli wszyscy zakładamy czapki. Pod czapkami często niszczą się nie tylko misternie układane fryzury. Często zaczynają się problemy z łupieżem oraz z osłabieniem cebulek i wypadaniem włosów. Pomimo chowania naszych włosów pod czapkami warto o nie zadbać.

W przypadku wystąpienia problemów z łupieżem i przetłuszczaniem włosów możemy zastosować odpowiednie szampony z propolisem lub z dziegciem brzozowym. Z serii produktów bonifraterskich stosujmy szampon propolisowy. Szampon ten jest przeznaczony do stosowania w przypadku łupieżu. Posiada właściwości oczyszczające skórę głowy. Dzięki zawartości olejku z drzewa herbacianego oraz propolisu wspomaga walkę z łojotokiem i grzybicą skóry głowy jednocześnie pielęgnując i nawilżając włosy. W przypadku szybkiego przetłuszczania włosów zastosujmy bonifraterski szampon do włosów przetłuszczających się. To szampon z biorsiarką i ekstraktami ziołowymi, który został specjalnie opracowany z myślą o pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Biosiarka jest znanym, aktywnym składnikiem o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwłupieżowym; zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów oraz powstawaniu łupieżu. Właściwie dobrane zioła zmniejszają przetłuszczanie się włosów, łuszczenie skóry oraz świąd.

Gorzej, jeśli włosy stają się osłabione, cienkie i zaczynają wypadać. Mamy wtedy do wyboru kilka możliwości. Na początku proponuję zastosować wyciąg ziołowy wzmacniający cebulki włosów. Jest to płyn zawierający wyciąg ze skrzypu i pokrzywy, który zapobiega wypadaniu włosów, zmniejsza skłonność do łamania się i rozdwajania, poprawia wygląd włosów i ułatwia układanie fryzury. Płyn wcieramy w skórę głowy na 15-20 minut przed myciem włosów. Do mycia powinniśmy zastosować bonifraterski szampon do włosów cienkich i delikatnych. Szampon ten delikatnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Ekstrakty ze skrzypu polnego, pokrzywy i szałwii wyraźnie wzmacniają i regenerują włosy dostarczając cebulkom włosa niezbędnych składników odżywczych. Systematyczne stosowanie szamponu zmniejsza łamliwość i rozdwajanie się końcówek, dzięki czemu włosy stają się mocne, zdrowe i odpowiednio nawilżone.

Dzięki doświadczeniom zebranym przez jedną z klinik zajmujących się przeszczepami włosów możemy zaproponować kurację zwiększającą porost włosów i jednocześnie zapobiegającą ich wypadaniu. Kuracja polega na myciu włosów szamponem z wyciągiem z czosnku i nakładaniem odżywki nawilżającej z serii Vianek. Szampon czosnkowy jest amerykańskim produktem, który zawiera wyłącznie naturalne składniki. Szampon zawiera czysty, pozbawiony zapachu ekstrakt z czosnku, zapobiegający wypadaniu i siwieniu włosów. Pobudza i odżywia zniszczone włosy i wywiera kojący wpływ na skórę głowy. Powstrzymuje proces wypadania włosów, stymuluje ich wzrost. Po umyciu włosów stosujemy odżywkę nawilżającą.

Nasze włosy możemy wzmocnić również dostarczając organizmowi odpowiednich składników odżywczych, przede wszystkim krzemu. Można to osiągnąć pijąc mieszanki ziołowe zawierające np. skrzyp i pokrzywę. Gotową mieszanką ziołową jest Organic krzem z ziołolecznictwa o. Grzegorza Sroki. Zawiera ziele skrzypu, liść pokrzywy, owoc dzikiej róży i rdest ptasi. Zioła zaparzamy przez 10 minut pod przykryciem i pijemy przynajmniej dwa razy dziennie świeżo przygotowany napar. Jeśli zależy nam na wygodzie i nie chcemy parzyć ziół to możemy zastosować tabletki zawierające krzem w dużych dawkach. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów. Ważne by je właściwie dobrać.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.