Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dolegliwości układu moczowego

            Infekcje dróg moczowych częściej przytrafiają się kobietom niż mężczyznom. Infekcje tego typu często zaczynają się bardzo podobnie. Najpierw przy oddawaniu moczu zaczynamy odczuwać niewielkie pieczenie. Potem coraz silniejsze parcie na pęcherz sprawia, że często biegamy do toalety. Zwykle oddawaniu moczu towarzyszy wtedy silne pieczenie i ból w okolicy cewki moczowej. W łagodnych stanach zapalnych można posiłkować się ziołami. Warto także zadbać o odpowiednie oczyszczenie nerek i pęcherza moczowego.

            Z serii produktów bonifraterskich można w tym zakresie polecić przede wszystkim mieszanki ziołowe. Urofratin to naturalna mieszanka ziołowa zawierająca zioła, które wspomagają prawidłową pracę nerek, ułatwiają usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, oraz są  źródłem antyoksydantów, wykazujących korzystny wpływ w obronie przed wolnymi rodnikami. Urofratin zawiera korzeń pietruszki, liść pokrzywy, owocnię fasoli, ziele skrzypu, ziele fiołka trójbarwnego, kwiat rumianku oraz kwiat lipy. Kolejna mieszanka to nefrofratin. Nefrofratin to naturalna mieszanka ziołowa, zawierająca: pietruszkę, pokrzywę, jałowiec, fiołek, skrzyp, macierzankę, perz i bez czarny wspierające prawidłową diurezę. Dodatkowo macierzanka wspiera organizm przed infekcjami dróg moczowych. Oba zestawy ziół można zmieszać do jednego słoja i pić dwa lub trzy razy dziennie po szklance świeżo przygotowanego naparu. Zaparzamy płaską łyżkę ziół przez 10 minut pod przykryciem.

            Jeśli wybieramy wygodę i nie chcemy przecedzać ziół możemy zastosować mieszankę w saszetkach z ziołolecznictwa o. Grzegorza Sroki o nazwie Nefrobonisan. Mieszanka ta ze względu na zawartość ziela nawłoci, skrzypu i rdestu ptasiego, liścia borówki brusznicy i brzozy preparat wspomaga wydalanie moczu i utrzymuje w zdrowiu drogi moczowe zwłaszcza w przypadku infekcji. Wyżej wymienione zioła ułatwiają usuwanie z dróg moczowych bakterii, związków krystalicznych oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Można zastosować również Urobon w postaci kapsułek ziołowych. Wchodzące w skład preparatu ekstrakty z ziela skrzypu i ziela pokrzywy działają przeciwzapalnie i moczopędnie, przez co sprzyjają zachowaniu zdrowia układu moczowego oraz wspomagają odtruwającą funkcję nerek.

            Bardzo cenne w łagodzeniu dolegliwości związanych z układem moczonym mogą okazać się bonifraterskie soki. Mam tu na myśli przede wszystkim bonifraterski sok z żurawiny oraz sok z pokrzywy. Sok z żurawiny ze względu na bogactwo zawartych związków oferuje bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Jedną z nich jest zapobieganie infekcjom układu moczowego. Głównym czynnikiem wywołującym zakażenia jest bakteria Escherichia Coli. Bakteria ta może wykazywać swoje chorobotwórcze działanie poprzez przywieranie do błony śluzowej przewodów moczowych. Związki chemiczne zawarte w soku żurawinowym posiadają zdolność do hamowania przenikania bakterii do komórek. Natomiast sok z pokrzywy wspomaga usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii, ma właściwości moczopędne, niezastąpione w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeń układu moczowego. Wspomaga wydalanie z organizmu szkodliwych substancji, np. złogów kwasu moczowego. Równocześnie przeciwdziała zatrzymywaniu płynów w organizmie. Sok z pokrzywy stosuje się w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, zbyt skąpym wydalaniu moczu oraz pomocniczo w kamicy moczowej i dnie moczanowej a także w  chorobach reumatycznych i wielu innych dolegliwościach. By opisać dobroczynne właściwości soku z pokrzywy należałoby poświęcić temu zagadnieniu cały artykuł.

            Odżywiajmy się zdrowo i pijmy dużo płynów, szczególnie niegazowanej wody źródlanej. Pamiętajmy, że kupując Produkty Bonifraterskie wspomagamy charytatywną działalność Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego, czyli Bonifratrów.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.