Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ziołowa pomoc w walce z żylakami

Żylaki to potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Żylaki to jedna z najczęstszych chorób układu krwionośnego. Objawia się ona widocznymi przez skórę wypukłościami, zgrubieniami oraz przebarwieniami żył. Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek zmniejszenia drożności naczyń żylnych i wzrostu ciśnienia w ich świetle. Podskórne zgrubienia powstają po zakrzepowym zapaleniu żył. Nieleczone prowadzą do wielu powikłań.

Przyczyną żylaków kończyn dolnych może być dziedziczna skłonność do tego schorzenia, a także nieodpowiedni styl życia, wpływający na obniżenie sprawności naczyń żylnych. Czynniki osłabiające kondycję żył kończyn dolnych, to: siedzący tryb życia, brak ruchu, długotrwałe utrzymywanie pozycji stojącej w bezruchu, złe nawyki żywieniowe, otyłość, płaskostopie lub inna wada postawy, zakrzepica żylna, ciąża, poród oraz kuracja hormonalna. Do czynników ryzyka należą przede wszystkim: podeszły wiek, płeć żeńska, wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej w pozycji stojącej, wysoki wzrost, nawykowe zaparcia.

W walce z żylakami możemy posiłkować się produktami z serii Produktów Bonifraterskich. https://ziolaodbraci.pl/kategoria-produktu/zylaki/ Są to venoczar żel (dawniej występujący pod nazwą venosol) oraz venoczar w tabletkach oraz venosol w płynie. Wyprodukowany w Klasztorze Zakonu Bonifratrów żel, na bazie ekstraktów ziołowych venoczar dzięki głównym składnikom aktywnym, wyciągom z: oczaru, arniki, szałwii, aloesu, nagietka i lawendy poprawia krążenie oraz likwiduje dyskomfort przemęczonych nóg. Pielęgnuje suchą skórę, działa pobudzająco, poprawia krążenie oraz likwiduje dyskomfort przemęczonych nóg. Regeneruje, koi, ściąga, łagodzi oraz wzmacnia elastyczność skóry w okolicach żylaków.

Natomiast venoczar w tabletkach to preparat pomagający utrzymać dobrą cyrkulację krwi w mikronaczyniach oraz normalną funkcję naczyń, przyczynia się do zmniejszenia obrzęku przynosząc ulgę i zmniejszenie uczucia ciężkości nóg, chroni komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym, dodatkowo przyczyniając się do ogólnego wzmocnienia organizmu. Zgodnie z zakonną recepturą powstałą w oparciu o ponad 400 lat doświadczenia braci bonifratrów, preparat zawiera ekstrakty z: ruszczyka, winogron, nostrzyka, kasztanowca, miłorzębu, perzu, krwawnika i oczaru wirginijskiego oraz wyciąg z mumio, który wpływa ogólnie wzmacniająco na cały organizm.

Z kolei venosol płyn dzięki głównym składnikom aktywnym: wyciągom z arniki, szałwii i oczaru pielęgnuje skórę w okolicy żylaków tak, że stają się mniej widoczne, działa pobudzająco, poprawia krążenie oraz likwiduje dyskomfort przemęczonych nóg. Podobnie jak venoczar w żelu regeneruje, koi, ściąga, łagodzi i wzmacnia elastyczność skóry w okolicach żylaków.

Z produktów o. Grzegorza Sroki można zaproponować venobon w kapsułkach. Zawarte w preparacie ekstrakty z nasion kasztanowca i liści miłorzębu wspomagają krążenie krwi w naczyniach żylnych i włosowatych, co przyczynia się do łagodzenia objawów skóry naczynkowej oraz dobrego ukrwienia siatkówki oka. Właściwe krążenie krwi sprzyja utrzymaniu prawidłowego napięcia żył kończyn dolnych oraz żył w okolicach odbytu, których powiększenie powoduje powstawanie hemoroidów. Ekstrakt z liści miłorzębu wspiera utrzymanie prawidłowego ukrwienia mózgu, co wspomaga pamięć i koncentrację.

Pamiętajmy jednak, że przy przyjmowaniu produktów, które zawierają miłorząb należy zachować ostrożność, jeśli jednocześnie przyjmuje się leki rozrzedzające krew. Ekstrakt z miłorzębu może nasilać działanie tych leków.

Pamiętajmy, że kupując preparaty z serii Produktów Bonifraterskich wspieramy charytatywną działalność zakonu Bonifraterów.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.