Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Bonifraterskie kremy i maści ziołowe część I.

           Zakon Bonifratrów ma w swojej ofercie kosmetyczny skarb. Bracia od wielu pokoleń produkują różne lecznicze maści, kremy i płyny. Dlatego wszystkie kosmetyki bonifraterskie są wykonywane wg tradycyjnej, opracowanej przez zakonników receptury. 

            W okresie jesienno-zimowym idealną ochroną jest bonifraterska Maść Wirginijska https://ziolaodbraci.pl/produkt/masc-wirginijska/. Oczar wirginijski, który jest głównym składnikiem maści zwany jest złotem Indian. Ponieważ jest doskonałym lekiem na opuchlizny, oparzenia i krwawienia ma działanie łagodzące, ściągające, regenerujące i wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych. Maść Wirginijska nadaje się do stosowania przez cały rok do pielęgnacji skóry ze skłonnościami do alergii, a szczególnie w okresie zimowym do skóry wrażliwej na zimno, gdyż wzmacnia i chroni ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza ich kruchość, chroni przed wilgocią i przesuszeniem. Maść świetnie natłuszcza skórę. Może być stosowana do spierzchniętych ust oraz przemarzniętych rąk.

            Wiele osób, szczególnie w starszym wieku boryka się z problemami żylaków kończyn dolnych. Dlatego świetną receptą na tego rodzaju dolegliwości będzie Venoczar żel https://ziolaodbraci.pl/produkt/venoczar-zel/. Dzięki głównym składnikom aktywnym: wyciągom z arniki, szałwii i oczaru pielęgnują one skórę, działają pobudzająco, poprawiają krążenie oraz likwidują dyskomfort przemęczonych nóg. Żel ten regeneruje, koi, ściąga, łagodzi i wzmacnia elastyczność skóry w okolicach żylaków. Dodatkowo pozytywnie działa na obrzęki oraz pomagają zmniejszyć ból po skurczach mięśni.

            Kolejnym sztandarowym produktem kosmetycznym Zakonu jest Ziołowa maść rozgrzewająca https://ziolaodbraci.pl/produkt/bonifraterska-masc-rozgrzewajaca/. To preparat innowacyjnie opracowany z wykorzystaniem wiedzy i tradycji ziołolecznictwa Bonifratrów. Starannie dobrany kompleks naturalnych olejków i ekstraktów roślinnych w połączeniu z kapsaicyną sprawiają że maść jest niezwykle skuteczna przy wszelkiego rodzaju bólach stawowym i mięśniowych. Świetnie sprawdzi się w łagodzeniu dolegliwości reumatycznych. Dodatkowo można ją zastosować do rozgrzania stóp przy efekcie tzw. „zimnych stóp”, do rozgrzania okolic klatki piersiowej i pleców i do rozgrzania układów stawowo-mięśniowych przed i po intensywnym wysiłku (np. u sportowców). 

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.