Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Wspomagamy walkę z cukrzycą

Cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób zaliczanych do chorób cywilizacyjnych i społecznych, gdyż cierpi na nią coraz większa część społeczeństwa. Wyróżniamy trzy typy cukrzycy, z których ponad 90% przypadków stanowi cukrzyca typu II. Występuje zazwyczaj po 40 roku życia, jednak coraz częściej obserwujemy ją u ludzi młodych. Walkę z tą chorobą można wspomagać preparatami ziołowymi.
Jednym ze sposobów walki z cukrzycą jest picie odpowiednich naparów ziołowych. Mogą to być Diabetofratin i Diabetofratin Forte z serii Produktów Bonifraterskich lub Glukobonisan z ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Do mieszanki Diabetofratin najlepiej dodać 50g suszonych liści morwy białej. Czubatą łyżeczkę suszu zalewamy szklanką wrzątku i zaparzamy przez 10 minut pod przykryciem. Odcedzamy i pijemy dwa razy dziennie. Diabetofratin forte i Glukobonisan to gotowe mieszanki w saszetkach. Diabetofratin forte zaparzamy dwa razy dziennie natomiast Glukobonisan do trzech razy dziennie. Mają podobny skład i zawierają liść morwy, owocnię fasoli, ziele pokrzywy, znamiona kukurydzy i korę cynamonowca.
Świetnym preparatem wspierającym naszą walkę z cukrzycą będzie produkt o nazwie Insulinmed. Zawiera on mieszankę wysoko skoncentrowanych ekstraktów i minerałów zamkniętych w roślinnej kapsułce. Skład wzbogacony został ekstraktem z pieprzu czarnego czyli piperyną. Pieprz czarny wspiera trawienie i wchłanianie składników odżywczych oraz zwiększa skuteczność składników ziołowych. Morwa biała może przyczynić się do utrzymania równowagi metabolicznej i węglowodanów w organizmie. Chrom, cynamonowiec i gurmar pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Dodatkowo cynamonowiec i gurmar pomagają utrzymać apetyt na prawidłowym poziomie, a chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.
Wygodnym sposobem przyjmowania preparatów ziołowych są tabletki które zawierają wyciąg z liści morwy białej. Przykładem mogą być tabletki o nazwie Morwa Biała Forte, które zawierają wyciąg z liści morwy białej w dużej dawce. Dawka jest na tyle duża, że przyjmuje się jedną tabletkę dziennie. Pamiętajmy jednak o sprawdzaniu poziomu glukozy we krwi. Należy to robić wg wskazań lekarza. Walczyć z cukrzycą można także poprzez suplementację chromem, który pozytywnie wpływa na metabolizm cukrów we krwi oraz pozwala zmniejszyć apetyt na słodycze.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.