Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Bóle stawów, kości i mięśni

            Jedną z częstych i przewlekłych dolegliwości bólowych są schorzenia stawów, kości i mięśni. Dolegliwości te towarzyszą pacjentom w różnym wieku, ale szczególnie dokuczliwe są w starszym wieku. Najczęściej mamy do czynienia z bólami reumatycznymi i zwyrodnieniowymi.   

            Wspomagając leczenie dolegliwości stawowo-mięśniowych możemy stosować preparaty z diabelskiego (czarciego) pazura. Zarówno korzeń tej rośliny, jak i sporządzone z niego wyciągi wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Czarci pazur możemy stosować wewnętrznie w postaci kapsułek a także smarując obolałe miejsca maściami lub żelami z jego dodatkiem. Przeciwwskazaniem w stosowaniu wewnętrznie czarciego pazura jest czynna choroba żołądka i dwunastnicy. Szczególnie polecane są kapsułki Artobon z ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki, ponieważ oprócz czarciego pazura zawierają glukozaminę.

Świetnym remedium na bóle kostne i stawowe może być bonifraterski olej żywokostowy z boswellią, czyli kadzidłowcem https://ziolaodbraci.pl/produkt/bonifraterski-olej-zywokostowy-z-boswellia/. Olej przeznaczony jest do masażu po wysiłku fizycznym, przynosi ulgę w stanach napięcia mięśniowego, pozytywnie wpływa na pracę stawów. Stosowany także u osób z problemami stawu biodrowego, kolan, bóli reumatycznych i rwy kulszowej. Boswellia działa również przeciwzapalnie, wspomagając leczenie RZS. Pomaga przy złamaniach, zwichnięciach i stłuczeniach. Przyspiesza regenerację, szczególnie w okresie rehabilitacji. Zawiera naturalną alantoinę, która jest pomocna w procesie regeneracji skóry podrażnionej czynnikami zewnętrznymi.

Kolejnym preparatem, który możemy zastosować jest Laurosept Q 73 https://ziolaodbraci.pl/produkt/laurosept-q73-100/. Laurosept to połączenie oleju laurowego z kurkumą. Oryginalna formuła Lauroseptu działa bardzo korzystnie, odżywia i usprawnia układ chrzęstny i kostny. Posiada właściwości rozgrzewające i odprężające. Wzmacnia system nerwowy i uspokaja, dlatego również poprawia –samopoczucie, zwiększa siły witalne i energię. Działa ochronnie na serce i naczynia krwionośne. Polifenole zawarte w olejku mają działanie ochronne na naczynia krwionośne, uszczelniają i zwiększają ich elastyczność. Zwiększa produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci, usprawniając procesy trawienia i przyswajania pokarmów. Dziennie przyjmujemy po 5 kropli olejku rozcieńczone w 1/3 szklanki wody i spożywamy 3 do 4 razy dziennie.

Przy dolegliwościach reumatycznych możemy zastosować różne maści, takie jak bonifraterska ziołowa maść rozgrzewająca czy Unicatum chondro https://ziolaodbraci.pl/produkt/unicatum-chondro-balsam-torfowy-250-ml/. Unicatum to balsam torfowy, z dodatkiem wyciągów ziołowych, takich jak żywokost lekarski – regenerujący skórę i tkanki, które tego wymagają, kasztanowiec – który zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i uszczelnia je, a także hamuje powstawanie obrzęków oraz jałowiec – przyśpieszający usuwanie niekorzystnych substancji przemiany materii. Jego głównym składnikiem jest wyciąg torfowy, stosowany od setek lat w celu rozgrzania tkanek. Torf poprawia funkcjonowanie stawów i chroni przed pogorszeniem funkcjonowania narządu ruchu

Bonifraterska Ziołowa Maść Rozgrzewająca https://ziolaodbraci.pl/produkt/bonifraterska-masc-rozgrzewajaca/ to ulga dla stawów i mięśni. Jest ona preparatem opracowanym z wykorzystaniem wiedzy i tradycji ziołolecznictwa Zakonu Bonifratrów. Kompleks naturalnych ekstraktów i wyciągów roślinnych, które są połączone z kapsaicyną sprawiają, że maść jest niezwykle skuteczna i ma szerokie spektrum zastosowań. Zawiera żywokost lekarski, arnikę górską, nagietek lekarski, lawendę wąskolistną, szałwię lekarską oraz kasztanowiec.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.