Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Żylaki – Walczymy z żylakami

            Żylaki – 

Żylaki to potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Żylaki to jedna z najczęstszych chorób układu krwionośnego. Objawia się ona widocznymi przez  skórę wypukłościami, zgrubieniami oraz przebarwieniami żył. Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek zmniejszenia drożności naczyń żylnych i wzrostu ciśnienia w ich świetle. Podskórne zgrubienia powstają po zakrzepowym zapaleniu żył. Nieleczone prowadzą do wielu powikłań.

            Przyczyną żylaków kończyn dolnych może być dziedziczna skłonność do tego schorzenia, a także nieodpowiedni styl życia, wpływający na obniżenie sprawności naczyń żylnych. Czynniki osłabiające kondycję żył kończyn dolnych, to: siedzący tryb życia, brak ruchu, długotrwałe utrzymywanie pozycji stojącej w bezruchu, złe nawyki żywieniowe, otyłość, płaskostopie lub inna wada postawy, zakrzepica żylna, ciąża, poród oraz kuracja hormonalna. Do czynników ryzyka należą przede wszystkim: podeszły wiek, płeć żeńska, wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej w pozycji stojącej, wysoki wzrost, nawykowe zaparcia.

            W walce z żylakami możemy posiłkować się produktami z serii Produktów Bonifraterskich. Są to venoczar żel oraz venoczar w tabletkach. Wyprodukowany w Klasztorze Zakonu Bonifratrów żel, na bazie ekstraktów ziołowych venoczar https://ziolaodbraci.pl/produkt/venoczar-zel/ dzięki głównym składnikom aktywnym, wyciągom z: oczaru, arniki, szałwii, aloesu, nagietka i lawendy poprawia krążenie oraz likwiduje dyskomfort przemęczonych nóg. Pielęgnuje suchą skórę, działa pobudzająco, poprawia krążenie oraz likwiduje dyskomfort przemęczonych nóg. Regeneruje, koi, ściąga, łagodzi oraz wzmacnia elastyczność skóry w okolicach żylaków.

            Natomiast venoczar w tabletkach https://ziolaodbraci.pl/produkt/venoczar-tabletki/ to preparat pomagający utrzymać dobrą cyrkulację krwi w mikronaczyniach oraz normalną funkcję naczyń, przyczynia się do zmniejszenia obrzęku przynosząc ulgę i zmniejszenie uczucia ciężkości nóg, chroni komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym, dodatkowo przyczyniając się do ogólnego wzmocnienia organizmu. Zgodnie z zakonną recepturą powstałą w oparciu o ponad 400 lat doświadczenia braci bonifratrów, preparat zawiera ekstrakty z: ruszczyka, winogron, nostrzyka, kasztanowca, miłorzębu, perzu, krwawnika i oczaru wirginijskiego oraz wyciąg z mumio, który wpływa ogólnie wzmacniająco na cały organizm.

            Dodatkowo proponuję by zastosować Resveratrol – esencję wina w kroplach. https://ziolaodbraci.pl/produkt/resveratrol/ Korzystnie wpływa na pracę układu krążenia i prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi. Pomaga w zachowaniu funkcji układu żylnego kończyn dolnych. Wspomaga przepływ krwi w kończynach dolnych, co może zmniejszać uczucie zmęczenia i ciężkości nóg. Sprzyja polepszeniu ogólnego wyglądu i zdrowia skóry. Jest tradycyjnie stosowany w celu wspierania funkcji naczyń włosowatych. Wspomaga metabolizm oraz sprzyja utracie masy ciała, przez co ułatwia odchudzanie.

            Można zaproponować również venobon w kapsułkach. Zawarte w preparacie ekstrakty z nasion kasztanowca i liści miłorzębu wspomagają krążenie krwi w naczyniach żylnych i włosowatych, co przyczynia się do łagodzenia objawów skóry  naczynkowej oraz dobrego ukrwienia siatkówki oka. Właściwe krążenie krwi sprzyja utrzymaniu prawidłowego napięcia żył kończyn dolnych oraz żył w okolicach odbytu, których powiększenie powoduje powstawanie hemoroidów. Ekstrakt z liści miłorzębu wspiera utrzymanie prawidłowego ukrwienia mózgu, co wspomaga pamięć i koncentrację.

            Pamiętajmy jednak, że przy przyjmowaniu produktów, które zawierają miłorząb należy zachować ostrożność, jeśli jednocześnie przyjmuje się leki rozrzedzające krew. Ekstrakt z miłorzębu może nasilać działanie tych leków.

            Pamiętajmy, że kupując preparaty z serii Produktów Bonifraterskich wspieramy charytatywną działalność zakonu Bonifraterów.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.