Gdy niedomaga wątroba

Wątroba to największy i bardzo znaczący organ wewnętrzny naszego organizmu. Choroby wątroby mogą dawać bardzo różne objawy. Najczęściej pojawiającym się objawem chorób wątroby jest ból wątroby, który występuje z prawej strony, pod żebrami. https://ziolaodbraci.pl/kategoria-produktu/watroba/ Do prawidłowego funkcjonowania wątroby należy zwrócić uwagę na to co jemy i jaki prowadzimy tryb życia. Gdy zaczyna zawodzić możemy wesprzeć się preparatami ziołowymi.

            Najbardziej znanym produktem roślinnym w profilaktyce i leczeniu zmian chorobowych wątroby jest ostropest plamisty. W Polsce jest rośliną uprawną. Ostropest występuje w formie owoców (nasion) całych oraz zmielonych jako jeden z artykułów z serii Produktów Bonifraterskich.

            Surowcem farmaceutycznym ostropestu są nasiona, które zawierają silimarynę. Sylimaryna działa ochronnie na błonę śluzową żołądka, ale przede wszystkim bardzo pozytywnie wspiera komórki wątroby. Pomaga przy zatruciach toksynami grzybów, substancjami chemicznym zawartymi w lekach przy długotrwałych kuracjach a także przy zatruciach alkoholem. Ostropest łagodzi stany zapalne wątroby. Ostropest, oprócz wersji klasycznej, występuje również w formie oleju lub tabletek ziołowych.

            Mieszanką ziołową wspomagającą pracę wątroby oraz układu trawiennego jest Hepatofratrin Forte https://ziolaodbraci.pl/produkt/hepatofratin-forte/ z serii Produktów Bonifraterskich. Hepatofratin Forte to naturalna mieszanka ziołowa w postaci saszetek do zaparzania, sporządzona zgodnie z zakonną recepturą, zawierająca miętę, mniszek i kmin, które wspomagają trawienie i łagodzą uczucie pełności. Karczoch jest składnikiem, który wspiera pracę wątroby i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania dróg żółciowych.

            Świetnym uzupełnieniem herbatki Hepatofratin fotre będzie preparat zawierający wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego w postaci kapsułek – Hepatica Mniszek Lekarski. Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale) wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby i dróg żółciowych – wspomaga wytwarzanie żółci przez wątrobę oraz ułatwia jej przepływ przez drogi żółciowe do dwunastnicy. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego , wpływając korzystnie na wydzielanie i przepływ soków trawiennych oraz pomaga utrzymać fizjologiczne pH żołądka. Dodatkowo korzeń mniszka wpływa korzystnie na prawidłowy poziom cukru we krwi.

            W celu wsparcia wątroby można dodatkowo skorzystać z kapsułek Hepatobon z ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Hepatobon, oprócz ostropestu, zawiera wyciąg z liści karczocha. Ze względu na zawartość liści karczocha wspomaga prawidłową pracę pęcherzyka żółciowego i jelit oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Dla poprawy komfortu działania wątroby warto raz w roku zrobić kurację detoksykacyjną organizmu produktem na bazie krzemu – Enterosgel®. https://ziolaodbraci.pl/produkt/enterosgel/ Enterosgel to coś jak “inteligentna” gąbka z porami, których wielkość odpowiada cząsteczkom substancji szkodliwych. Naturalnie przechodzi przez przewód pokarmowy i pochłania toksyny, szkodliwe bakterie i wirusy, w ciągu 12 godzin jest wydalany z organizmu. Działanie sprowadza się między innymi do łagodzenia lub zapobiegania odczynom toksycznym i alergicznym, działania pomocniczego w zatrzymaniu biegunki lub skracaniu czasu trwania biegunki, łagodzeniu objawów niestrawności. Ponadto  pomaga odtworzyć korzystną mikroflorę jelitową, działa ochronnie na błonę śluzową układu pokarmowego i przyspiesza gojenie się jej uszkodzeń a także zmniejsza obciążenie toksyczne wątroby i nerek.

            Dbajmy więc o wątrobę. Odżywiajmy się zdrowo i lekko. Pamiętajmy, że Kupując Produkty Bonifraterskie wspieramy działalność charytatywno-opiekuńczą Zakonu Bonifratrów, którego misją jest służba ubogim i potrzebującym, prowadzenie szpitali, hospicjów, instytucji pomocy dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.

 

Nasze sklepy

Poznań, ul. Garbary 49
Poznań, ul. Głogowska 93
Biskupice Wlkp, ul. Mieszka I 4
Tel. 665414644
Tel. 505735005
biuro@ziolaodbraci.pl