Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dbamy o nerki i pęcherz moczowy

 

Infekcje dróg moczowych częściej przytrafiają się kobietom niż mężczyznom. Często zaczynają się bardzo podobnie – najpierw przy oddawaniu moczu zaczynamy odczuwa niewielkie pieczenie, potem coraz silniejsze parcie na pęcherz sprawia, że często biegamy do toalety. Zwykle oddawaniu moczu towarzyszy wtedy silne pieczenie i ból w okolicy cewki moczowej. W łagodnych stanach zapalnych można posiłkować się ziołami. Warto także zadbać o odpowiednie oczyszczenie nerek i pęcherza moczowego.

Dbamy o nerki i pęcherz moczowy. Z serii produktów bonifraterskich można w tym zakresie polecić przede wszystkim mieszankę Urofratin Forte. Urofratin Forte to naturalna mieszanka ziołowa w postaci saszetek do zaparzania, sporządzona zgodnie z zakonną recepturą. Składniki zawarte w mieszance wspierają prawidłową pracę nerek (pokrzywa, skrzyp, ziele nawłoci), utrzymują drogi moczowe w dobrej kondycji (brusznica, połonicznik nagi), wykazują działanie moczopędne (kłącze perzu, lubczyk), działają ściągająco i odkażająco (rdest ptasi). Świetnie sprawdzi się również ziołowy preparat Solidaginis w kroplach, który jest bonifraterskim produktem roślinnym skomponowanym z naturalnych składników do stosowania w przypadku chorób nerek i dróg moczowych. Zbilansowana kompozycja roślinna w płynnej formie działa moczopędnie i rozkurczowo na mięśniówkę układu moczowego oraz przeciwzapalnie i oczyszczająco. Takie właściwości pozwalają na zastosowanie kropli Solidaginis w leczeniu szeregu dolegliwości ze strony układu moczowego. Jako ziołowy lek moczopędny i odkażający sprawdza się w naturalnej terapii infekcji i stanów zapalnych pęcherza i dróg moczowych, a działanie spazmolityczne dodatkowo rozszerza możliwość stosowania także w przypadku kamicy nerkowej oraz w fitoterapii zapalenia i przerostu prostaty.

Można zastosować również Urobon w postaci kapsułek ziołowych. Wchodzące w skład preparatu ekstrakty z ziela skrzypu i ziela pokrzywy działają przeciwzapalnie i moczopędnie, przez co sprzyjają zachowaniu zdrowia układu moczowego oraz wspomagają odtruwającą funkcję nerek.

Bardzo cenne w łagodzeniu dolegliwości związanych z układem moczonym mogą okazać się bonifraterskie soki. Mam tu na myśli przede wszystkim bonifraterski sok z żurawiny oraz sok z pokrzywy. Sok z żurawiny ze względu na bogactwo zawartych związków oferuje bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Jedną z nich jest zapobieganie infekcjom układu moczowego. Głównym czynnikiem wywołującym zakażenia jest bakteria Escherichia Coli. Bakteria ta może wykazywać swoje chorobotwórcze działanie poprzez przywieranie do błony śluzowej przewodów moczowych. Związki chemiczne zawarte w soku żurawinowym posiadają zdolność do hamowania przenikania bakterii do komórek. Natomiast sok z pokrzywy wspomaga usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii, ma właściwości moczopędne, niezastąpione w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeń układu moczowego. Wspomaga wydalanie z organizmu szkodliwych substancji, np. złogów kwasu moczowego. Równocześnie przeciwdziała zatrzymywaniu płynów w organizmie. Sok z pokrzywy stosuje się w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, zbyt skąpym wydalaniu moczu oraz pomocniczo w kamicy moczowej i dnie moczanowej a także w chorobach reumatycznych i wielu innych dolegliwościach.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.