Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Walczymy ze stresem i depresją

Od marca ubiegłego roku walczymy z pandemią koronawirusa. Często wiąże się to z problemami nerwowymi oraz stanami depresyjnymi. Przewlekły stres oraz depresja mogą prowadzić do występowania wielu bardzo poważnych chorób. Jednak przede wszystkim może powodować dolegliwości związane z zasypianiem i utrzymaniem prawidłowego snu.

Walczymy ze stresem i depresją

Najwygodniejszą formą przeciwdziałania stresowi może być zastosowanie ziołowych syropów. W okresowych problemach z zasypianiem oraz w stanach wzmożonego napięcia nerwowego możemy zastosować Antinervinum https://ziolaodbraci.pl/produkt/antinervinum/ z serii Produktów Bonifraterskich. Antinervinum to mieszanka wyciągów z kozłka lekarskiego, szyszek chmielu oraz z głogu. Możemy przyjmować 3 łyżeczki dziennie. Jeśli mamy trudności z zasypianiem oraz problemy z budzeniem się w nocy to preparat stosujemy na pół godziny przed snem zażywając jedną łyżkę stołową.

Ciekawą alternatywą dla preparatów w płynie są tabletki ziołowe. Można polecić szczególnie tabletki Nervina Antistres Forte https://ziolaodbraci.pl/produkt/nervina-antistres/ z serii Produktów Bonifraterskich. Tabletki zawierają wyciągi z ziół i są wzbogacone między innymi o magnez i witaminę B6. Nie zawierają alkoholu i nie otępiają. Ich zadaniem jest odstresowanie i uspokojenie. Nervina nie powoduje efektu senności. Właściwości poszczególnych składników: szyszki chmielu – wykazują działanie korzystne na układ nerwowy, melisa – pomaga zrelaksować się, pomaga w utrzymaniu pozytywnego nastroju i funkcji poznawczych, lawenda – ułatwia zmniejszenie napięcia, zrelaksowanie się oraz osiągnięcie stanu odprężenia, waleriana, czyli kozłek lekarski – przyczynia się do utrzymania dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, pomaga radzić sobie z napięciem i rozdrażnieniem, a także stanowi naturalne wsparcie dla funkcji poznawczych, męczennica – wspomaga odporność organizmu na stres. Preparat zawiera dodatkowo ekstrakt z wąkroty azjatyckiej czyli gotu koli oraz różeńca górskiego czyli arktycznego korzenia.

Wartościowymi preparatami, które pomogą nam w walce w depresją są Bacopa monnieri oraz Gotu kola. Na podstawie badań klinicznych z udziałem 54 starszych osób chorych na depresję wykazano, że bacopa https://ziolaodbraci.pl/produkt/bacopa-monnieri-90-kapsulek/ ma działanie przeciwdepresyjne. Dodatkowo posiada właściwości usprawniające pracę mózgu oraz ma działanie przeciwdrgawkowe. Działa pozytywnie na wątrobę i jest naturalnym preparatem przeciwzapalnym. Ekstrakty z bacopy działały również na Escherichia coli oraz ograniczały rozwój Salmonelli. Należy zachować ostrożność przy przyjmowania leku nasennego – fenotiazyny; bacopa może zwiększyć jego działanie. Natomiast regularne zażywanie gotu koli, czyli wąkroty azjatyckiej może poprawić pamięć, zapobiegać depresji oraz zmniejszać niepokój. Gotu kola https://ziolaodbraci.pl/produkt/gotu-kola-90-kapsulek/ sprawdza się również jako suplement diety na pamięć i koncentrację, co udowodniono naukowo. Dodatkowo gotu kola wykazuje pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Walczymy ze stresem i depresją

Do walki ze stresem metodami naturalnymi możemy również stosować zielarskie surowce roślinne. Najważniejsze z nich to melisa, szyszki chmielu, korzeń kozłka czy ziele serdecznika. Preparaty roślinne znakomicie nadają się do łagodzenia dolegliwości na tle nerwowym. W tym celu możemy stosować zioła bonifraterskie z serii Senfratin Forte. Senfratin Forte https://ziolaodbraci.pl/produkt/senfratin-forte/ zawiera ziele melisy, szyszki chmielu, kwiat rumianku, kwiat lipy oraz kwiat lawendy. Senfratin to mieszanka ziół, która została stworzona według starodawnej zakonnej receptury.

Pamiętajmy by odżywiać się zdrowo, nie przejadać się przed snem, w miarę możliwości spacerować na świeżym powietrzu i często wietrzyć pomieszczenia, w których śpimy. To zapewni spokojny sen i będzie miało zbawienny wpływ na nasz nastrój.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.