Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Naturalne sposoby przeciw komarom i kleszczom

Istnieją różne sposoby walki z uporczywymi owadami i pajęczakami, a jednym z nich jest stosowanie aromatów, których one wprost nie znoszą. Charakteryzuje je przede wszystkim świeży i intensywny zapach o działaniu pobudzającym i odświeżającym. Obejmuje to takie aromaty jak eukaliptusowy, lemongrasowy, lawendowy oraz miętowy. Zastanawiasz się, jak naturalnymi sposobami walczyć z komarami i kleszczami? Zapraszamy do lektury!

Naturalne olejki eteryczne przeciw komarom i kleszczom

Eukaliptusowy, lemongrasowy, lawendowy oraz miętowy to jedynie kilka z wielu olejków, które chętnie stosowane są w walce z komarami i kleszczami. Co ważne, skuteczniej działają stosowane łącznie niż pojedynczo. Jak ich używać? Należy zmieszać wybrane wyroby w równych proporcjach i dodać do wody lub innego oleju.

Jednym ze sposobów ich stosowania jest forma aerozolu, wtedy potrzebna będzie jedynie woda i buteleczka z atomizerem. Gotową mieszankę umieszczamy w butelce. Należy pamiętać, by przed każdym użyciem dobrze wstrząsnąć buteleczką z aerozolem, by dokładnie pomieszać składniki. W tej wersji fantastycznie sprawdza się do spryskiwania np. ubrań, zasłonek, firanek czy mebli ogrodowych. Z kolei do smarowania skóry szczególnie polecamy wersję z olejem. W tej roli świetnie sprawdzi się w połączeniu z innym, tzw. olejem bazowym, np. delikatnym dla skóry kokosowym. Co ważne, olejki eteryczne same w sobie wyróżnia bardzo silne działanie i nie należy nakładać ich bezpośrednio na skórę przed rozcieńczeniem.

Istnieją również inne formy zabezpieczenia przed komarami i kleszczami. Ważne jest na przykład odpowiednie ubranie. By skutecznie zabezpieczyć się przed ukąszeniami, warto zaopatrzyć się w długi rękaw i spodnie z długimi nogawkami oraz postawić na grubszą odzież, przez którą owadom będzie trudniej się przebić. W wypadku wypadów do lasów i pól podczas cieplejszych miesięcy można wybrać jasne ubrania. Ciemne szybciej się nagrzewają. Niestety komary są w stanie określić naszą temperaturę ciała, a im jesteśmy cieplejsi, tym bardziej atrakcyjni dla owadów.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.