Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Cera naczyńkowa – pielęgnacja, leczenie, domowe sposoby

Rozszerzone i umieszczone płytko pod skórą naczynia krwionośne to cechy charakterystyczne cery naczynkowej. Jest ona bardzo cienka i delikatna, nie akceptuje zmian temperatur i bardzo suchego powietrza. Gwałtownie reaguje również na niektóre popularne kosmetyki i nie lubi ostrych potraw. Niemniej jednak odpowiednia pielęgnacja skóry może złagodzić najbardziej dokuczliwe objawy cery naczynkowej – czerwone plamki, którym towarzyszy uczucie ściągnięcia, a nawet pieczenie i świąd.

Olejki naturalne

Do pielęgnacji delikatnej cery mogą być stosowane naturalne produkty, jak np. olej lniany lub olej z czarnuszki, które znane są z właściwości kojących, nawilżających i wygładzających. Do pielęgnacji używany może być również olej kokosowy – zawiera kwas laurynowy, witaminę E i antyoksydanty, które są odpowiedzialne za kondycję naczyń krwionośnych. Olej kokosowy może być stosowany jako krem nawilżający na noc, a także baza delikatnych peelingów oraz produkt do demakijażu.

Aloes

Może być stosowany jako hydrolat lub tonik używany rano i/lub wieczorem. Aloes zaaplikowany na skórę działa kojąco, nawilża, łagodzi i odżywia. Pamiętaj jednak, że skóra naczynkowa jest bardzo delikatna. Wykonaj test na niewielkim fragmencie skóry i sprawdź, czy aloes nie jest zbyt silny i nie działa na Twoją cerę drażniąco.

Domowe kompresy

W wypadku bardzo widocznych zmian skórnych można zastosować kompresy na bazie rumianku, miłorzębu i siemienia lnianego. Produkty te, które znaleźć można niemalże w każdej kuchni, mogą pomóc obkurczyć rozszerzone naczynia, a równocześnie zmniejszyć zaczerwienienie, a także swędzenie i uczucie suchości skóry.

Gotowe produkty

Ziołowy żel z diosminą – przeznaczony dla skóry z problemami naczynkowymi, w szczególności do pielęgnacji zmęczonych, opuchniętych i ciężkich nóg. W składzie znajduje się diosmina i hesperedyna, które mają posiadać właściwości przeciwutleniające. Mają działać ochronnie na ściany naczyń krwionośnych, co może prowadzić do zmniejszenia rozmiaru i zaczerwienienia pajączków. Ponadto, ziołowy żel z diosminą zawiera także starannie wyselekcjonowane wyciągi roślinne oraz mentol. W rezultacie żel ma działać kojąco i odświeżająco, a dzięki mentolowi również chłodząco. Stosowany do masażu, relaksuje i pobudza krążenie w nogach.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.