Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dlaczego wypadają włosy – porady

Jest to problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Niestety leczenie tej przypadłości nie jest ani łatwe, ani szybkie. Najważniejszym, a równocześnie najtrudniejszym zadaniem jest ustalenie przyczyny wypadania włosów. Dopiero wtedy można dobrać odpowiednią kurację. Można zaatakować problem z dwóch stron i oprócz stosowania odpowiedniej suplementacji od środka, stosować również odpowiednią pielęgnację włosów i skóry głowy.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie to naturalny element cyklu życia włosa, niemniej jednak w niektórych przypadkach gubimy ich o wiele więcej, niż powinniśmy (ponad 100 dziennie). Bez względu na skalę problemu, warto zawsze udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który może zalecić wizytę u specjalisty – dermatologa lub trychologa. Zdarza się, że nadmierne wypadanie włosów to jedynie objaw innego schorzenia lub choroby. Popularne przyczyny to również zmiany hormonalne, przewlekły stres, niedobory składników odżywczych w diecie, podrażnienie skóry głowy, stosowanie niektórych leków czy schorzenia zapalne. Możliwe, że do czynienia mamy z łysieniem bliznowaciejącym lub plackowatym.

Porady na wypadanie włosów

Warto zaznaczyć, że terapia trwa bardzo długo, a niekiedy efekty zauważalne są nawet dopiero po kilkunastu miesiącach. Wymaga również dużej systematyczności i cierpliwości. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, to lekkie i nieobciążające kosmetyki, które nie przesuszają skóry głowy, mogą okazać się najlepszym wyborem. Powinno unikać się również takich zabiegów jak suszenie gorącym powietrzem, prostowanie i lokowanie. Warto ograniczyć także farbowanie i rozjaśnianie. Unikaj również ciasnych upięć. W celu pobudzenia cebulek do porostu nowych włosów warto wykonywać również masaż skóry głowy. Wystarczy 5-10 minut dziennie. Niektóre zioła można stosować zarówno zewnętrznie, w formie np. płukanek, jak i wewnętrznie, w formie naparu, kapsułek czy tabletek do połykania. W wielu suplementach diety znajdziemy m.in. skrzyp polny i pokrzywę, a także korzeń łopianu, korę i liście brzozy, żeń-szeń, kozieradkę oraz tymianek czy dziurawiec.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.