Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Alergie jak z nimi walczyć?

Późna wiosna to początek trudnego okresu dla alergików. Chorobliwa reakcja organizmu na działanie pewnych czynników lub substancji może objawiać się na wiele sposobów. Objawy mogą być przeróżne, począwszy od kataru, przez łzawiące oczy i skończywszy na wysypce. W ekstremalnych przypadkach następują ataki astmy. W złagodzeniu uciążliwych objawów pomóc może kilka czynników, niemniej jednak nigdy nie zastąpią one farmakoterapii. Podstawą radzenia sobie z uczuleniem jest zawsze konsultacja u alergologa i następujące testy alergiczne. Na podstawie wyników badań lekarz jest w stanie dobrać odpowiednie leczenie.

Olej z czarnuszki

Nazywany “złotem faraonów” swoje zastosowanie znalazł nie tylko w kuchni. Zawiera:

  • nienasycone kwasy tłuszczowe
  • nasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole, fosfolipidy
  • flawonoidy, saponiny
  • alkaloidy
  • aminokwasy egzogenne
  • witaminy (A, E, F, witaminy z grupy B oraz biotyna)
  • cynk, magnez, wapń, selen, żelazo, potas, sód

Olej z czarnuszki może być stosowany jako uzupełnienie codziennej diety. To bezpieczny produkt spożywczy, niemniej jednak dzienna dawka nie powinna przekroczyć 1 łyżki w przypadku osób dorosłych.

Wapno

Wapń, calcium i wapno to nic innego jak rozpuszczalny w wodzie węglan wapnia (CaCO3), budulec kości, który również odpowiedzialny jest za utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Odpowiada także za proces krzepnięcia krwi, przewodnictwo nerwowo-mięśniowe czy pracę mięśni. Wiele osób w wypadku wysypki, kataru siennego czy łzawienia i podrażnienia oczu wybiera je w postaci tabletek musujących lub syropu, nie ma jednak potwierdzenia w badaniach naukowych, że składnik ten może przynosić ulgę w radzeniu sobie z objawami alergii.

Unikanie kontaktu z alergenami – kalendarz pyleń

Niezwykle pożyteczne narzędzie pozwala sprawdzić, jakie stężenie alergenów występuje w danym miesiącu w wybranym rejonie kraju. Dzięki temu każdy może odpowiednio przygotować się na nadchodzący sezon. Kalendarz pyleń wskazuje okresy zagrożenia pyłkami traw, brzóz, olszy, bylic czy topoli oraz innych roślin. Korzystanie z niego pomaga ustalić, kiedy lepiej zostać w domu i ograniczyć wychodzenie na zewnątrz oraz jak planować letni wypoczynek.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.