Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak pomóc prostacie?

W związku z tym, że coraz więcej mężczyzn boryka się z chorobami prostaty pokazujemy sposoby złagodzenia tych dolegliwości. Choroby prostaty powodują uciążliwe i bolesne objawy w postaci zatrzymywania moczu, stanów zapalnych i zakażeń dróg moczowych.

Przy leczeniu łagodnego przerostu prostaty można zastosować wiele farmaceutyków pochodzenia roślinnego. Z serii Produktów Bonifraterskich możemy zastosować ziele wierzbownicy drobnokwiatowej. Pochodzi z Europy Środkowej i Wschodniej i jest pospolita także w Polsce; latem w dużych ilościach występuje w dolinach tatrzańskich. Wyciągi z ziela wierzbownicy wykazują działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, pobudzające do regeneracji komórki tkanki nabłonkowej, rozkurczowe a także uspokajające i przeciwbólowe. Napar z wierzbownicy przyczynia się do utrzymania zdrowej prostaty, pomaga utrzymać prawidłową funkcję układu moczowego u mężczyzn, wspomaga komfort związany z układem moczowym.

Z serii Produktów Bonifraterskich możemy skorzystać także ze złożonych mieszanek ziołowych takich jak Prostafratin Forte. Prostafratin Forte https://ziolaodbraci.pl/produkt/prostafratin-forte/ to mieszanka w saszetkach. W składzie ma ziele wierzbownicy, liść pokrzywy, kłącze perzy, ziele skrzypu, korzeń pietruszki i znamiona kukurydzy. Mieszanka stworzona została zgodnie z zakonną recepturą Bonifratrów.

Oprócz ziołowych mieszanek bonifraterskich możemy skorzystać z preparatów w kapsułkach. Szczególne znaczenie w walce z dolegliwościami prostaty ma palma sabałowa. Palma sabałowa to roślina pochodząca z Ameryki Północnej. Zawiera bardzo wiele substancji czynnych, pomagających Ekstrakt z palmy sabałowej może zmniejszyć powiększoną prostatę dzięki zablokowaniu dihydrotestosteronu, który stymuluje namnażanie się komórek w prostacie. To obniża szanse rozwoju raka prostaty i eliminuje ból towarzyszący oddawaniu moczu a także dyskomfort towarzyszący problemom z prostatą. Palma sabałowa jest również znana z tego, że przyśpiesza dochodzenie do siebie i zmniejsza krwawienie u mężczyzn po operacji prostaty. Jednym z preparatów zawierających ekstrakt z palmy sabałowej jest Prostatobon https://ziolaodbraci.pl/produkt/prostatobon-60-kapsulek/ z ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Prostatobon to preparat ziołowy, polecany jako uzupełnienie codziennej diety w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego. Pomocny jest w przywróceniu prawidłowej witalności u mężczyzn. Hamuje również łysienie typu męskiego (androgenne).

Świetnym specyfikiem jest Prostahit,  https://ziolaodbraci.pl/produkt/prostahit-90-kapsulek/  który jest mieszanką specjalnie wyselekcjonowanych pyłków traw i zbóż. W jego skład wchodzą ekstrakty pyłków traw żyta, tymotki łąkowej i kukurydzy rozpuszczalne w wodzie i w tłuszczach. Prostahit poprawia funkcjonowanie prostaty i przeciwdziała jej przerostowi, powoduje skurczenie powiększonej już prostaty. Zmniejsza uczucie zalegania moczu w pęcherzu, łagodzi stany zapalne przewodu moczowego u mężczyzn. Ponadto, stosowany przez kobiety wspomaga leczenie stanów zapalnych układu moczowego i tzw. bezwiednego popuszczania moczu u kobiet. Posiada właściwości antyoksydacyjne i jest bardzo dobrze rokującym preparatem w badaniach nad zapobieganiem i leczeniem raka prostaty u mężczyzn. Niemieckie badania kliniczne nad Prostahitem dowodzą, że po półrocznym przyjmowaniu specyfiku u 65% pacjentów zmniejszyły się dolegliwości związane z oddawaniem moczu a u 100% zmniejszył się gruczoł krokowy.

Uzupełnieniem niech będą preparaty Saw Palmetto z firmy NOW Foods czy ProstaMedicus z firmy Herbamedicus.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.