Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jakie zioła można spożywać podczas odchudzania?

Naturalne ekstrakty stosowane są od tysięcy lat i dużą popularnością cieszą się na całym świecie. Spożywane są zarówno dla czystej przyjemności, jak i do urozmaicenia diety. Przykładowo, naturalne substancje zawarte w roślinach mogą wspierać przemianę materii, inne procesy trawienne, oczyszczanie organizmu z toksyn i wiele więcej.

Po pierwsze, podczas redukcji nadprogramowych kilogramów warto udać się do dietetyka, by sprawdzić, czy możemy zastosować wybraną dietę. Lekarz może doradzić nam w kwestii jadłospisu, wybierając zbilansowaną dietę dopasowaną do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Drugim ważnym krokiem są ćwiczenia. Nie trzeba od razu decydować się na członkostwo na siłowni, a zacząć więcej spacerować i zamiast jechać gdzieś samochodem czy komunikacją miejską, udać się tam piechotą lub rowerem. Nawet tak małe zmiany mogą przynieść wspaniałe rezultaty

Obok zbilansowanej, bogatej w białko i błonnik diety oraz ćwiczeń można stosować konkretne zioła, a mianowicie napary. Najczęściej stosowane to:

  • Mięta pieprzowa – stanowi nieodłączny element kolekcji herbat i naparów niemalże w każdym domu. Zawiera olejek miętowy, kwas askorbinowy, karoten, rutynę, apigeninę, betainę, kwas oleanowy i ursulowy. Jej liście mają zwiększyć wydzielanie soku żołądkowego, pobudzając wytwarzanie żółci, co ma prowadzić do usprawniania pracy jelit.
  • Mniszek lekarski – podobnie jak mięta pieprzowa, zawarte w nim związki goryczowe mogą nieznacznie zwiększać wydzielanie soku żołądkowego, co może prowadzić do ułatwienia trawienia. Zarówno w liściach, jak i kwiatach znajdują się witaminy, np. witamina C oraz flawonoidy, potas, magnes, siarka i krzem.
  • Pokrzywa – zawiera witaminy A, K, B2 i C oraz magnez, wapń, żelazo, fitosterole oraz kwasy organiczne. Ma regulować poziom cukru.
  • Morwa biała – stosowana zarówno w liściach, owocach, jak i korzeniu, posiada substancje, które mają działać stabilizująco na poziom cukru we krwi. W liściach morwy białej znajdują się witaminy z grupy B oraz witamina PP.

Inne zioła, które wykazują zbliżone właściwości to np. szałwia, krwawnik pospolity, kolendra, skrzyp polny, a także siemię lniane czy podbiał.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.