Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zdrowe włosy i paznokcie domowe sposoby

Tak naprawdę, to na nasz wygląd ogromny wpływ ma wszystko to, co dostarczamy naszemu organizmowi. Chodzi przede wszystkim o odżywianie oraz pielęgnację. Zarówno paznokcie, jak i włosy potrzebują odpowiednich aminokwasów, witamin, a także makro- i mikroelementów, które do organizmu trafiają z zewnątrz oraz od wewnątrz. Zastanawiasz się, jakie są sprawdzone domowe sposoby na zdrowe włosy i paznokcie? Zapraszamy do lektury!

Domowe sposoby na włosy

Ich kondycja zależy od wielu różnych czynników. Pod uwagę bierze się zarówno genetykę, jak i czynniki środowiskowe, takie jak klimatyzacja czy oddziaływanie promieni słonecznych. Niemniej jednak istnieje wiele domowych sposób na poprawę ich stanu. Przykładowo, możesz samodzielnie przygotowywać maseczki, płukanki oraz wykonywać olejowanie.

Istnieje wiele maseczek, które wykonasz w domu ze składników, które prawdopodobnie posiadasz w swojej kuchni. Popularnym elementem domowej roboty kosmetyków jest np. jajko. Surowe jajko to bogate źródło składników odżywczych. Wystarczy, że wetrzesz je we włosy i pozostawisz na około 20 minut, a następnie umyjesz głowę ulubionym szamponem i gotowe. Inne popularne składniki masek to m.in. miód, drożdże czy awokado.

Możesz wykonać również płukankę. Wybierz mieszankę ziół, zalej ją litrem gorącej wody i pozostaw do ostygnięcia. Następnie przelej gotową mieszankę do butelki i przepłukuj nią włosy. Najlepiej sprawdzi się tu pokrzywa, ziele skrzypu bogate w krzemionkę oraz rumianek.

Do olejowania wybierz ulubiony olejek, np. olej arganowy, kokosowy, lniany, słonecznikowy, jojoba itp. Dokładny olej dobierz do porowatości włosów. Pamiętaj również o zbilansowanej diecie, bogatej w cenne składniki odżywcze, które zadbają o ich odpowiednią kondycję od środka.

Zdrowe paznokcie w domu

W przypadku paznokci niezwykle ważna jest odpowiednia suplementacja witaminy E i witaminy A. Pamiętaj, by w Twojej codziennej diecie nie zabrakło produktów bogate we wspomniane witaminy. Jeśli chodzi o domową pielęgnację paznokci od zewnątrz, to sprawdzonym sposobem jest ich kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Wystarczy 10 minut.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.