Herbaty ziołowe na chłodne dni

Kiedy słupki temperatur spadają, sięgamy po różne sposoby na rozgrzanie się. Wczesnym rankiem, po powrocie z pracy lub uczelni czy podczas wieczornego relaksu doskonale sprawdzą się herbaty ziołowe i owocowe. Możemy wypić je samodzielne lub wzbogacić ich smak poprzez dodanie do naparu łyżki miodu lub gęstego syropu. Jakie mieszanki warto wypróbować?

Słodki smak, moc witamin

Najpopularniejsze herbaty owocowe, które zaparzamy w chłodne dni, to malina, dzika róża i czarny bez. Często służą one nie tylko rozgrzaniu się – zawarte w takich mieszankach związki wykazują też lekkie działania napotne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Napary są także źródłem witaminy C, antyoksydantów i wielu minerałów. O ile brak jest przeciwwskazań, można więc stosować je w ramach wsparcia organizmu podczas przeziębienia lub grypy. Warto sięgać zarówno po gotowe mieszanki herbat, jak i po soki oraz syropy malinowe, z dzikiej róży lub czarnego bzu, które dodaje się do „zwykłego” naparu. Susz z kilku rodzajów owoców można też ze sobą mieszać, tworząc własne kompozycje. Oprócz szeregu wartościowych dla organizmu składników zapewniają one też wspaniałe wrażenia smakowe.

Rozgrzanie i relaks z naparami ziołowymi

A po jakie herbaty ziołowe sięgnąć, gdy pogoda nas nie rozpieszcza? Na pewno warto wspomnieć o naparze z kwiatów lipy. Środek ten od lat stosowany jest w celu „wygrzania się organizmu” w pierwszych dniach przeziębienia. Walkę z rozwijającą się infekcją może wspomóc również napar z kurkumą. Wieczorami można wypróbować także mieszanki ziołowe o lekkim działaniu uspokajającym i relaksującym, które w składzie mają na przykład melisę, lawendę lub chmiel. Po przestygnięciu do napoju warto dodać łyżkę miodu.

By cieszyć się pełnią smaku herbat ziołowych i owocowych, warto trzymać się zaleceń dotyczących ich zaparzania. Zwracajmy uwagę na ilość łyżeczek suszu, temperaturę wody i czas parzenia – każda z mieszanek ma swoje indywidualne wymagania, które pomagają wydobyć ich właściwości. Smak i aromat ulubionych naparów owocowych lub ziołowych pomoże nam przetrwać chłodne dni.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.