Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Herbaty ziołowe na chłodne dni

Kiedy słupki temperatur spadają, sięgamy po różne sposoby na rozgrzanie się. Wczesnym rankiem, po powrocie z pracy lub uczelni czy podczas wieczornego relaksu doskonale sprawdzą się herbaty ziołowe i owocowe. Możemy wypić je samodzielne lub wzbogacić ich smak poprzez dodanie do naparu łyżki miodu lub gęstego syropu. Jakie mieszanki warto wypróbować?

Słodki smak, moc witamin

Najpopularniejsze herbaty owocowe, które zaparzamy w chłodne dni, to malina, dzika róża i czarny bez. Często służą one nie tylko rozgrzaniu się – zawarte w takich mieszankach związki wykazują też lekkie działania napotne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Napary są także źródłem witaminy C, antyoksydantów i wielu minerałów. O ile brak jest przeciwwskazań, można więc stosować je w ramach wsparcia organizmu podczas przeziębienia lub grypy. Warto sięgać zarówno po gotowe mieszanki herbat, jak i po soki oraz syropy malinowe, z dzikiej róży lub czarnego bzu, które dodaje się do „zwykłego” naparu. Susz z kilku rodzajów owoców można też ze sobą mieszać, tworząc własne kompozycje. Oprócz szeregu wartościowych dla organizmu składników zapewniają one też wspaniałe wrażenia smakowe.

Rozgrzanie i relaks z naparami ziołowymi

A po jakie herbaty ziołowe sięgnąć, gdy pogoda nas nie rozpieszcza? Na pewno warto wspomnieć o naparze z kwiatów lipy. Środek ten od lat stosowany jest w celu „wygrzania się organizmu” w pierwszych dniach przeziębienia. Walkę z rozwijającą się infekcją może wspomóc również napar z kurkumą. Wieczorami można wypróbować także mieszanki ziołowe o lekkim działaniu uspokajającym i relaksującym, które w składzie mają na przykład melisę, lawendę lub chmiel. Po przestygnięciu do napoju warto dodać łyżkę miodu.

By cieszyć się pełnią smaku herbat ziołowych i owocowych, warto trzymać się zaleceń dotyczących ich zaparzania. Zwracajmy uwagę na ilość łyżeczek suszu, temperaturę wody i czas parzenia – każda z mieszanek ma swoje indywidualne wymagania, które pomagają wydobyć ich właściwości. Smak i aromat ulubionych naparów owocowych lub ziołowych pomoże nam przetrwać chłodne dni.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.