Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Cukrzyca

Sortuj według
Kategoria
Produktów na stronie
Producent
Promocja

Cukrzyca – W swoim sklepie internetowym posiadamy między innymi zioła oraz suplementy diety przeznaczone w szczególności dla osób chorych na cukrzycę, które są dostępne zarówno w kapsułkach, jak i saszetkach. Sprzedajemy również tabletki, które wspomagają utrzymanie równowagi metabolizmu węglowodanów w organizmie, a także wspierają produkcję insuliny. Posiadany przez nas sok z noni wspiera terapię osób zmagających się z astmą oraz problemami krążenia. W ostatnim czasie nasza oferta została poszerzona o Diabetofratin. Jest on naturalną mieszanką wytworzoną z korzenia mniszka lekarskiego, liścia pokrzywy oraz owocni fasoli. Poza tym nasz sklep posiada także olej z czarnuszki, którego zalecane dzienne spożycie to 2 kapsułki.

Cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób zaliczanych do chorób cywilizacyjnych i społecznych, gdyż cierpi na nią coraz większa część społeczeństwa. Wyróżniamy trzy typy cukrzycy, z których ponad 90% przypadków stanowi cukrzyca typu II. Występuje zazwyczaj po 40 roku życia, jednak coraz częściej obserwujemy ją u ludzi młodych. Walkę z tą chorobą można wspomagać preparatami ziołowymi.

Kolejnym preparatem wspomagającym kontrolę poziomu glukozy mogą być herbaty ziołowe Glukogryk i Glukogryk Max. Glukogryk zawiera liść białej morwy, łuskę gryki, naowocnię fasoli, jabłko, aronię i czarną porzeczkę. Natomiast Glukogryk Max hibiskus, liść morwy białej, naowocnię fasoli, łuskę gryki, estragon, malinę, borówkę czarną i rabarbar. Substancje zawarte w liściach morwy hamują działanie enzymów odpowiadających za rozkład węglowodanów, dzięki czemu następuje ograniczenie wchłaniania glukozy, a tym samym pozwalają ustabilizować poziom cukru we krwi. Łuska gryki jest zalecana osobom cierpiącym na zaburzenia przemiany cukrów. Naowocnia fasoli czyli strąk znana jest ze swojego wpływu na poziom cukru we krwi i jest stosowana pomocniczo w terapii cukrzycy typu 2. Naowocnia fasoli została opisana po raz pierwszy w XVII wieku jako środek moczopędny. Historia badań nad owocnią fasoli i jej działaniem hipoglikemicznym sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Borówka czernica natomiast zawiera związki podobne w działaniu do insuliny.

Wygodniejszym sposobem przyjmowania preparatów ziołowych są tabletki które zawierają wyciąg z liści morwy białej. Przykładem mogą być tabletki o nazwie Morwa Biała Forte, które zawierają wyciąg z liści morwy białej w dużej dawce. Dawka jest na tyle duża, że przyjmuje się jedną tabletkę dziennie. Pamiętajmy jednak o sprawdzaniu poziomu glukozy we krwi. Należy to robić wg wskazań lekarza. Walczyć z cukrzycą można także poprzez suplementację chromem, który pozytywnie wpływa na metabolizm cukrów we krwi oraz pozwala zmniejszyć apetyt na słodycze.

Zapraszamy

Jako jedyna firma w Poznaniu posiadamy pełną ofertę Zakonu Bonifratrów.